gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

26.08.2014 Bleskovka o 2 permanentky na Folkovou Ohři 2014 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Poslední prázdninový se v Kynšperku nad Ohří uskuteční další z ročníků Folkové Ohře. Podle dlouhodobé předpovědi by mělo být tak akorát festivalové počasí a pokud se na Folkovou Ohři chystáte, máme pro vás jednu nabídku, která se jen těžko odmítá…. Chcete vyhrát dvě vstupenky na celý víkend? Stačí: správně, jako první a do diskuze odpovědět na (jistě triviální) otázky.
 
08.08.2014 Bleskovka o 2 vstupenky na Zpátky do Třeboně! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Léto pokračuje v Třeboni! Po Okolo Třeboně a koncertech Karla Plíhala, Bratří Ebenů a Jarabáků se v pátek 15. srpna uskuteční další z řady koncertů. Tentokrát vystoupí Ivo Jahelka a brněnský Folk Team. Chtěli byste na tento koncert vyhrát dva lístky? Stačí: správně, jako první a do diskuze odpovědět.
 
29.07.2014 Superbleskovka o 2 lístky na Plíhala nebo Ebeny! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Tento pátek a sobotu, se v zámeckém parku v Třeboni uskuteční dva skvělé koncerty. V pátek od 20,00 vystoupí Karel Plíhal a v sobotu, ve stejný čas Bratři Ebenové. Pokud byste rádi získali dvě vstupenky na jeden z těchto koncertů (dle vašeho výběru), stačí správně, jako první a do diskuze zodpovědět na níže položené otázky:
 
22.07.2014 Bleskovka o 2 vstupenky na Amfolkfest Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tento víkend proběhne na Pulčinách další z ročníků festivalu Amfolkfestu. Pokud byste rádi vyhráli dvě vstupenky, stačí správně, jako první a do diskuze odpovědět na níže položené otázky.
 
10.07.2014 Bleskovka o 2 vstupenky na Muziku 2014 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tuto sobotu se v areálu přírodního divadla v Hrádku u Rokycan uskuteční festival Muzika 2014. Pokud byste na tento festival rádi vyhráli 2 vstupenky, stačí správně, jako první a do diskuze odpovědět na níže položené otázky:
 
27.06.2014 Soutěž o Pól nedostupnosti Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Své třetí album Pól nedostupnosti představili Žamboši, tedy Jan a Stáňa Žambochovi a Jura Nedavaška), publiku na jarním koncertním turné. Hostem šňůry byl Australan Pete Uhlenbruch (Owls of the Swamp), hosté při natáčení alba, kteří jen lehce dobarvili charakteristický zvuk Žambochů, byli z domácích luhů a hájů.
 
23.06.2014 Soutěž o dvě vstupenky na Portu do Řevnic! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tento pátek vypukne v řevnickém lesním divadle finále Porty 2014. A pokud byste rádi u toho byli taky, máte zde jedinečnou šanci vyhrát dvě vstupenky. Tentokrát soutěžíme o dvě vstupenky na jeden den. Který den to bude záleží jenom na volbě výherce. Stačí jako první, správně a do diskuze odpovědět na níže položené otázky a pak si už jen vybrat na který den budete vstupenky chtít. Podmínka je, aby obě vstupenky byly na jeden den. Nejde to rozdělit na
 
13.06.2014 Druhá soutěž o download alba, které teprve vyjde! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
A je tu slíbená soutěž, kterou jsme opět připravili ve spolupráci s vydavatelstvím Indies Scope. Dnes získáte DOWNLOAD nového alba, které vyjde 18. června. „Nové autorské písňové album Jiřího Pavlici a Hradišťanu nese název Vteřiny křehké. Na nahrávku vybral a zhudebnil Jiří Pavlica patnáct básní různých autorů, které spolu korespondují a vytvářejí harmonický celek vypovídající o radostech a strastech lidského života.
 
06.06.2014 Bleskovka o 2 permanentky na Jablonského medvídka 2014 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Příští víkend (13. – 14. června) se v Jablonném nad Orlicí uskuteční další ročník hudebního festivalu Jablonský medvídek. Pokud byste chtěli na tento festival vyhrát dvě permanentky, máte nyní jedinečnou šanci. Stačí správně, jako první a do diskuze odpovědět na níže uvedené otázky.
 
30.05.2014 Soutěž o CD Kon Sira... Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Kon Sira, to je název pětičlenné sestavy hudebníků v čele se zpěvačkou Kateřinou García. Kon Sira... se jmenuje album, které přináší písně židovského obyvatelstva středověkého Španělska, v hudebním světě označované jako písně sefardské. Na albu zpívá Kateřina Garcia se svou sestrou Barbarou
 
23.05.2014 Páteční soutěž o CD Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Před časem jste soutěžili o download alba z produkce vydavatelství Indies Scope. Bylo to Rodinné album, které natočil Cermaque. Dva výherci si jej mohli stáhnout 18. března, kdy album vyšlo. V dnešní soutěži vám toto album nabízíme opět, tentokrát v cédéčkové verzi.  Album obsahuje 13 autorských písní Jakuba Čermáka, nahráno bylo ve studiu Resound a kromě členů obnoveného kapelního projektu Cirkus Cermaque na desce hostují muzikantské špičky z řad  Čemákových přátel  - členové kapely Zrní, M. E.
 
16.05.2014 Soutěž o CD Nic víc Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Letošní čerstvou novinkou je druhé album písničkáře Mirka Kemela Nic víc, které vyšlo v dubnu u Indies Scope. Název vystihuje i strohé, jednoduché aranže skladeb, i když ne všechny skladby znějí úplně jednoduše. CD obsahuje 12 skladeb a je to průřez tvorby Mirka Kemela delším časovým úsekem. Přestože na koncertech prezentuje Mirek Kemel tyto skladby většinou sólově, na albu se objevuje velká řada hostů, které si Mirek Kemel a producent alba
 
25.04.2014 Druhá soutěž o album Kořeny Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V dnešní soutěži vám znovu nabízíme CD Kořeny, za které písničkář Jiří Smrž obdržel žánrového Anděla 2013 v kategorii Folk a country. Opět citujeme z recenze Tomáše Hrubého: „Stejně jako dřív je největší Smržova síla v jeho vysoce originálních textech: nakládá nám a vůbec nás nešetří.
 
18.04.2014 Soutěž o CD Desátý den trní Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Skupina Bezobratři vydala letos u Indies Scope nové album Desátý den trní. Milan Tesař v recenzi na album píše: „Bezobratři se... posunuli především hudebně. Lidové písně, respektive texty z Moravy a Slovenska, které tvořily sto procent minulého alba, se tentokrát ocitly v menšině. Doplnila je směs folklorních ohlasů ze Srbska, Bosny, Ukrajiny, Čech a také vlastní tvorba Jana Běťáka (housle, viola, kytara), Pavla Císaríka (dechové nástroje) a Jiřího Vesky (kamarád členů skupiny).
 
11.04.2014 Soutěž o andělské CD Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
„Písecký dělník, básník a rytíř natočil po sedmi letech nové album Kořeny. Jeho největší síla je v textech. Troufám si tvrdit, že mezi svými kolegy, držiteli Anděla za folk a country, je písecký písničkář Jiří Smrž možná tím nejméně nápadným. Jeho introverze – jistě spolu s až zavilou neuhýbavostí a nechutí hrát P.R. hry – jako by mu bránila využít světla ramp, která se na něj krátce upřela po získání prestižní ceny za jeho vynikající druhé album Poslední láska.
 
04.04.2014 Soutěž o Indies Scope Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Ne, nevysoutěžíte si vydavatelství Indies Scope, které se dlouhodobě věnuje vydávaní desek alternativních žánrů, ale CD Indies Scope 2013. Budete mít příležitost seznámit se na jednom disku  s vydavatelskými počiny loňského roku. Ve vybraných písničkách uslyšíte Yellow Sisters, Nylon Jail, Kieslowski, Čankišou a další.
 
28.03.2014 Soutěž o Bílé místo Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
K nejzajímavějším titulům loňského roku patří CD Bílé místo, které vydalo nakladatelství Galén. Ačkoliv je to cédéčko novinkové, od jeho natočení uběhlo čtvrt století. Nahrávky až na dvě výjimky vznikly v květnu 1988 ve studiu Honzy Friedla jako pracovní demo a zaznamenaly hlas talentované zpěvačky Pavlíny Braunové v písničkách  českobudějovických Minnesengrů, jejich členkou od roku 1987 byla.
 
21.03.2014 Soutěž o Malého kluka Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Další titul od vydavatelství Indies Scope tentokrát nabízíme klasicky jako cédéčko. Natočila jej skupina Listolet a vyšlo na podzim roku 2013, přesně prvního listoletu, tedy v noci z 31. října na 1. listopad. Téma desky vystihuje dlouhý název první písně: V posledním  okamžiku předtím, než budu dospělý.
 
14.03.2014 Soutěž o download alba, které teprve vyjde! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Ve spolupráci s vydavatelstvím Indies Scope http://www.indies.eu/ jsme pro vás připravili soutěž o DOWNLOAD nového alba, které vychází 18. března. Jedná se o Rodinné album a natočil jej Cermaque (Jakub Čermák) na přelomu roku 2013/14. Pokud znáte předchozí desky Cermaque, neváhejte, pokud ještě ne, máte příležitost se s albem seznámit již dnes. A POZOR! Indies Scope věnuje download nového cédéčka pro DVA výherce, kteří nejdříve a správně odpoví
 
14.02.2014 Další soutěž o maxisingl Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže

Ještě jednou se vrátíme k recenzi Maxisingly, která vyšla minulý týden. Miloš Keller v ní píše: „I My3.avi vydali pětipísňové CD Lex Barker 23. Už názvy prozrazují jednotící téma lidských příběhů: Malíř pokojů, Jiří, Jan, Karel, František. Nejsilnější je hned ta první, co se po nikom nejmenuje, a to z hlediska melodie i textu. Nápad "a on je malířem

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 39

Kalendář

<< Červenec 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 912
131415
202126
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

realbdsmporn.net
  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc