gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.03.2015 Druhá soutěž o Pohlednici z Paříže Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Už víte, že 30. ledna vyšlo autorské CD Pohlednice z Paříže brněnské skupiny Pozdní sběr. Z odpovědí v minulé soutěži již víte, že skupina Pozdní sběr byla založena v roce 2000 a frontman skupiny Jura Pařez začínal v bluegrassové skupině Uhlák. Víme také, že členy skupiny jsou muzikanti zvučných jmen.
 
06.03.2015 Soutěž o Pohlednici z Paříže Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V pátek 30. ledna vyšlo autorské CD Pohlednice z Paříže brněnské skupiny Pozdní sběr. Album obsahuje 14 písní, všechny otextoval Jura Pařez, ten je také většinovým autorem melodií. Jednou melodií přispěl Jíra Meisner a jedna melodie je převzatá. Pozdní sběr hraje rockovou kytarovou muziku s bluesovými základy s jižanskými vlivy stejně jako vlivy domácími s důrazem na texty. Frontmanem skupiny je Jura Pařez...
 
24.02.2015 Kapely oznamují konec činnosti Napsal uživatel kapely    PDF Tisk Email
Soutěže
Konec činnosti náhle oznamují kapely Šantré, Epydemye a Žamboši. Tedy alespoň na pátek 27. února, kdy se z těchto kapel stane jedno velké těleso s názvem Propletení. Pokud vás zajímá jedinečný koncert této sestavy, který se uskuteční v Praze, v Divadle Na prádle od 19:30, zkuste jako první správně zodpovědět následující otázku a máte u nás dva volňásky.
 
20.02.2015 Soutěž o CD Gravity Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Dnešní soutěž udělá radost zejména fanouškům bluegrassu, ale věříme, že i vám všem, kteří si rádi poslechnete špičkové instrumentální výkony a barevné vokály. Takovou muziku nabízí skupina G-runs 'n Roses na svém albu Gravity, které sice vyšlo v květnu roku 2013, ale k nám se dostalo teprve nedávno.
 
10.02.2015 Soutěž o dvě vstupenky na výroční koncert Indies Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Indies je značka, která se od roku 1990 věnuje podpoře, vydávání, distribuci a prodeji hudby, a to často se zaměřením mimo mainstreamové škatulky. Oslavy 25 let od založení Indies se konají v brněnském klubu Sono centrum na ulici Veveří již tuto sobotu 14. února od 13. hodiny. Ve stejné datum, ale v roce 1990, se totiž konalo otevření první provozovny Indies v Brně. Nyní existuje pět různých společností – Indies Scope, Indies Happy Trails, Indies MG, Indies Distribuce, Prodejna Indies
 
06.02.2015 Soutěž o CD Moje noci skupiny Yantar Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Břeclavská folk-pop-rocková skupina Yantar vydala v loňském roce druhé řadové CD Moje noci.  Album natáčela ve studiu Shaark Bzenec v současném obsazení: Veronika Ušpáková (zpěv), Břetislav Uhlíř (zpěv, akustická kytara, perkuse), Richard Baťka (el. kytara, vokály), Otakar Herák  (el. kytara, perkuse), Martin Balšínek (el.baskytara, syntezátor a Jiří Horák (bicí).
 
23.01.2015 Soutěž o CD Tesař z Nazareta Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Deváté řadové CD skupiny Asonance s názvem Tesař z Nazareta bylo vydáno na sklonku loňského roku a pokřtěno 10. prosince v pažské Hybernii. Album bylo natáčeno zhruba rok ve studiu Asonance za hudební a zvukové režie Jana Lašťovičky a Mirko Rokyty. K obsahu alba oba uvádějí: „Název našeho devátého řadového alba Tesař z Nazareta dává tušit, že těžiště projektu leží v duchovní oblasti. A skutečně, titulní píseň patří do kategorie, kterou bychom mohli označit jako „keltské spirituály“. Velmi pravděpodobně pochází někdy z období 6. – 7. století, tedy z raně křesťanské éry historie britských ostrovů, která následovala po misii svatého Patrika v Irsku.
 
16.01.2015 Ještě jednou soutěžte o CD Mirka Kemela Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Mirka Kemela zná většina z vás jako karikaturistu, který pohotově a trefně reaguje na dění v politice i ve společnosti. Mnozí znáte i jeho obrazy, ale o jeho písničkářsví věděl málokdo. První autorské písničky skládal už v osmdesátých letech. Od roku 2009 pravidelně koncertuje a doprovodným nástrojem se mu stal akordeon. V roce 2011 vyšlo první CD pod názvem Krajem šel anděl a vloni vydal u Indies Scope titul Nic víc. „V textech prokazuje autor cit pro jazyk, rýmy, metafory i pointy.
 
09.01.2015 Soutěž o CD Tucet písní z Časování Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V úterý, 13. ledna v 19 hodin, se můžete přijít podívat na to, co by se stalo, kdyby se šansoniérka Jana Rychterová jednoho dne objevila v zrcadle publicisty, básníka a bluesmana Michala Bystrova. Večer plný písniček, povídání a překvapení nejen pro diváky, ale i pro samotné účinkující, uvádí Hynek Žirovnický, a proběhne tentokrát v Trick baru v Malostranské besedě. Píšeme „tentokrát" protože první Zrcadlení Martiny Trchové a Jaroslava Hutky se konalo v malostranské kavárně Čas.
 
21.12.2014 Předvánoční soutěž o CD Puttnerová & Němec Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
„Půljablkoň se narodil začátkem roku 2014. Repertoár tvořily především pozapomenuté písně Jablkoně, kterým Maruška vdechla nový, a nutno zdůraznit, že pozoruhodný, život. Krásné texty-básně Zuzany Wirthové si s Maruškou ihned porozuměly, takže poměrně rychle vznikly další písně. Už na jaře tak mohlo být rozhodnuto, že do konce roku vyjde album," říká Michal Němec o vzniku nového CD. 
 
12.12.2014 Soutěž o CD Indies Scope 2014 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Tak, jako každý rok, přináší vydavatelství Indies Scope kolekci nahrávek letošního roku pod názvem Indies Scope 2014. Reprezentativní výběr obsahuje celkem 20 skladeb.  15 písní je z CD vydaných tímto vydavatelstvím od nejznámějších kapel a interpretů české hudební scény (Tarafuki, Kieslowski, Jiří Pavlica & Hradišťan, Traband....), ale i od talentovaných či inspirativních umělců, kteří v letošním roce vydali album (např. Mirek Kemel, Amálka K. Třebická). Letošní kompilace má opět jednu zvláštnost, obsahuje 5 písní interpretů, jejichž alba má Indies Scope výhradně v distribuci (Mňága a Žďorp, Nevermore & Kosmonaut, Holden Caufield, David Stýpka & Bandjeez, Zdeněk Bína). 
 
05.12.2014 Soutěž o Vlnobeat Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Horkou novinku můžete získat v dnešní soutěži.  27. listopadu vydavatelství Indies Scope Records  uvedlo na trh album Vlnobeat, které natočila letos dvacetiletá skupina Traband. O novém CD jste si přečetli podrobnosti tento týden v článku Traband vyjíždí z garáže s Vlnobeatem, pojďme se rovnou pustit do soutěže. Kdo jako první správně odpoví na otázky do diskuse, může chystat na Traband svou garáž.
 
14.11.2014 Soutěž o CD Otec country Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Na jaře letošního roku vydal Tulák Žíla, vlastním jménem Libor Žíla, CD s názvem Otec country. CD obsahuje 12 vlastních písní ve stylu country, které zpívá a na kytary, foukací harmoniku a tamburínu se sám doprovází. Tulák Žíla se zúčastnil například písničkové soutěže Talent Country radia, oblastního kola Porty, základního kola letošního Notování
 
31.10.2014 Soutěž o Kieslowski Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V září vydali Kieslowski novou desku s názvem Mezi lopatky. „Urban folk“, jak svou tvorbu Marie Kieslowski a David Pomahač nazývají, zcela vystihuje jejich přímočarý způsob, jak zpívat o vztahu mezi dvěma lidmi. Strhující dynamika, originální aranže, citlivé beaty, vtip, silné texty a výborný zvuk jen dokazuje, že Kieslowski je duo, které si rozumí.
 
17.10.2014 Soutěž o CD Kristíny Nídlové Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Osmnáctiletá Kristína Nídlová z Protivína je jedna z nejtalentovanějších autorských zpěvaček nastupující generace na české scéně posledních let. Dokázala se prosadit v pěveckých soutěžích, namátkou můžeme zmínit vítězství na Dětské Portě na celostátní úrovni v roce 2012. Zvítězila i v roce 2013 a v roce 2014 obsadila druhé místo. V roce 2012 si připsala i prvenství v jihočeské Portě mezi dospělými jako nejmladší účastník. To jí vyneslo postup do mezinárodního kola v Ústí nad Labem.
 
10.10.2014 Soutěž o CD Mozaika Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
„Pardubická skupina Pouta vydala v jedenáctém roce existence své druhé album. Jmenuje se Mozaika a my je v recenzi sledujeme skutečně jako mozaiku hudebních stylů. A také jako mozaiku písní od různých autorů. Pouta totiž hrají téměř výhradně převzatý repertoár,“ píše Milan Tesař v úvodu recenze, uveřejněné na webu Radia Proglas.
 
03.10.2014 Soutěž o CD Cross Country Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Soutěž o CD Cross CountrySkupina Cross Country natočila v červenci letošního roku živě nové CD s názvem Gardenparty. Základní sestavu Cross Country tvoří Barbora Fialová (zpěv), Jiří Mašek (zpěv, kytara), Lukáš Bundil (kytary) a Zuzana Mašková (klávesy a klavír). Tuto čtveřici na nahrávce doplňují víceméně stálí hosté Pepa Malina (housle), Daneš Marinica (bicí), Petr Havrda (kytary), Honza Lstibůrek (baskytara, kontrabas) a Karolína Kaňková (zpěv).
 
22.09.2014 Soutěž o CD Ze skla Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
K desátému výročí existence Marien  vydala pardubická skupina své třetí album s názvem Ze skla. Album obsahuje dvanáct převážně nových písní, většinovým autorem je frontman skupiny Víťa Troníček, třemi písněmi, včetně titulní, přispěla Radka Havelková, pozoruhodná autorka se kterou Víťa Troníček spolupracoval ve svých hudebních začátcích.  Marien točili v sestavě s oběma zpěvačkami, Zdenou Troníčkovou a Zuzkou Mimrovou.
 
03.09.2014 Soutěž o dvě vstupenky na FOLKomín 2014 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tuto sobotu 6. září se s vámi rádi potkáme na 18. ročníku našeho festivalu FOLKomín. Letos podesáté a naposledy se sejdeme v SEV Toulcův dvůr. Ale loučení se sympatickým prostředím Toulcáku smutné nebude, vždyť vám zahrají naši hudební hosté: Jablkoň, Slávek Janoušek s Lubošem Vondrákem, XXLive, Pepa Štross, Jana Rychterová s V. I. Pecháčkem, Matěj Ptaszek a Dobré ráno blues, Lucie Kaletová s Josephine a Michal Horák.
 
27.08.2014 Bleskovka o 2 vstupenky na Mohelnický dostavník 2014 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Stejně jako vloni, se poslední srpnový víkend uskuteční Mohelnický dostavník. Pokud byste rádi vyhráli dvě permanentky na celý festival (kromě čtvrtečního recitálu na hradu Nouzov), máte nyní jedinečnou šanci. Stejně jako v jiných soutěžích musíte správně, jako první a do diskuze odpovědět na tři otázky:
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 39

Kalendář

<< Červenec 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 912
131415
202126
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

realbdsmporn.net
  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc