gototop
01.03.2000 Tomáš Kocko & orchestr - nové album (Tomáš Kočko)    Tisk
Reportáže

Koncem června tohoto roku vyjde v produkci Indies rec. druhé album hudebního seskupení Tomáš Kočko & orchestr. Půjde o monotematický projekt, ve kterém bude volně zpracována legenda o Ondrášovi, beskydském zbojníkovi. Deska bude obsahovat zhudebněné básně L. Nezdařila, autorské kusy T. Kočka a upravené lidové písně. S projekty podobného typu jako je Balada pro banditu či Nikola Šohaj loupežník má společný předobraz - polský jazzrockový muzikál "Na skle malované aneb Jánošík". Přiznáním k této inspiraci bude i název alba: Do kamene vytesané aneb ONDRÁŠ. Nejde však jen o samoúčelnou slovní hříčku. Booklet bude zpracovávat a do kamene tesat rožnovský akademický sochař Márius Kotrba (autor sochy sv. Hedviky na průčelí biskupství ostravsko-opavské diecéze). Nahrávání začne 7. dubna v S1 - Český rozhlas Ostrava.

Orchestr bude posílen o některé hosty - J. Panuš (kontrabas), Jan Svoboda (klarinet), Petr Hladík (zvonové tyče a perkuse). Křty proběhnou v pražském jazzklubu Železná, valašskomeziříčském M-klubu, v Ostravě a na některém z festivalů pořádaném časopisem Folk & Country (Folková růže, Zahrada).

Fotografie a další informace najdete v Babylonu na stránce Tomáš Kočko.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."