gototop
01.12.1999 Titanic party na Klamovce (jakobyreportáž) (Honza Komín)    Tisk
Reportáže

Když mě jeden můj kamarád a zároveň kapelník jedné nejmenované Pražské folkrockové skupiny zval na svůj koncert do klubu Klamovka, prohodil jsem pár zdvořilých slov o nedostatku času. Poté, co jsem si přečetl, že majitelé pozvánky mají poloviční slevu, zajásal jsem a vydal se za kulturou.

Po několika letech jsem vstoupil do vnitřních prostor znovu otevřeného klubu a překvapilo mě hned několik věcí. Nejprve to bylo velmi dobré pivo za 12 korun a poté sálek oddělený mohutnými dveřmi od baru. Pamatuji si, jak svého času odděloval bar od sálu pouze závěs a kapela hrající bez aparatury sváděla s návštěvníky baru často nelítostný zvukový boj.

Jako první přišla na pódium pražská folkrocková skupina Šantré /s krátkym/. Vlastně ani nepřišla, neboť její zvuková zkouška se protáhla až do začátku vystoupení, což na mě působilo velmi rušivě a neprofesionálně. A pak už přišla jen samá pozitiva. Velmi hezké a sympatické zpěvačky, kvůli kterým je lepší si nezapomenout brýle /a také mimo jiné velmi hezky zpívající/, vyzrálý instrumentální výkon s minimem chyb, nové písničky, z nichž obzvlášť některé mě příjemně překvapily, umírněné kapelníkovo mluvené slovo a výborný zvuk, který mají svým dílem na svědomí nové, velmi kvalitní hudební nástroje, ale rovněž pan mistr zvuku. Zkrátka a dobře, překvapilo mě, o jaký kus hudebně povyrostla tato mladá nadějná kapela od doby, kdy jsem je naposledy slyšel, a myslím, že posluchačů této kapely bude už jenom přibývat.

Poté přišla na řadu tuto akci organizující kapela Symphonic Titanic, podle níž byl večer pojmenován jako Titanic party /taky s krátkym/. Už samotná myšlenka spojení dvou kytar s počítačovou technikou je velmi zajímavá a na folkovém poli neotřelá, ale nějaký čas na sehrání se s neživým členem kapely budou muset kluci ještě věnovat. Přestože tato dvojice nebyla tak hudebně vyzrálá jako předchozí těleso, přispěla rovněž k celkové příjemné atmosféře večera.

Zajímavým nápadem byla tombola o CD, příští vstup zdarma, láhev šampusu s dodatkem, že ostatní vyhrají příště. Zbyl na mě, bohužel, ten dodatek, ale i tak děkuji za pěkně prožitý večer.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."