gototop
01.03.2000 Poupata a Pergamen v Ceských Budejovicích (Fido)    Tisk
Reportáže

Jo, jo, život kulturní nekončí za vraty Jižního Města, ale občas pronikne i dál. Jako třeba včera - 16. února, kdy do Českých Budějovic zavítala pardubická Poupata. Ta zde vystoupila v rámci pravidelného nepravidelného cyklu "Na návštěvě u Nezmarů", konaného v překrásné koncertní síni Otakara Jeremiáše. Budějovičtí už si zvykli, že jim zhruba každý měsíc od počátku zimy až do prvních letních dnů přivádí Jim Drengubák zvučná jména naší FCT scény přímo před čumák. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Úvod obstarala českobudějovická přespolní squadra Pergamen a rozjela decentní bluegrassový nátěr. Drtivá většina písní byla posluchačům známá z vysílání místního Eldoradia, takže alespoň pro mne nic nového pod sluncem. Velký skok nahoru nastal příchodem bývalé zpěvačky P. Sládkové, rázem bylo jasné, o co posluchači přicházejí u kapely v současném výhradně pánském obsazení. Nevím, ale podle mě ti, kteří byli tak co já odkojeni copáckým gejzírem, se asi v extázi nesvíjeli. I když těch pár chybiček tam bylo dost slyšet, mnozí si určitě přišli na své.

Druhou část koncertu obstarala, jak už bylo řečeno, Poupata, která zde naposledy účinkovala ještě v dětských plenkách asi před šesti lety. Od té doby se ale mnohé změnilo a kapela vyzrála do nádherného soundu a čistých nezmařích vokálů (ostatně netají se tím, že Nezmaři jsou jejich velkými učiteli, ba přímo učitelským sborem). Už dlouho jsem neslyšel tak čistý a melodický folk. Bohužel jsou čím dál tím méně vidět takovéto kapely v čistě folkovém obsazení, většina z nich časem sklouzne do všech možných úchylek popem počínaje a rockem konče. Rodinky Troníčků a Nováků už se mohou bez problémů porovnávat s mnohem většími jmény našeho folku a také v Č. Budějovicích to překvapené publikum dokázalo dlouhým potleskem ocenit. Kapelník Víťa Troníček ještě přidal svou historku o svatební cestě za velkou louži, jejíž vyprávění zabralo asi čtvrt koncertu (holt ten rozhlasový redaktor v něm pevně vězí a je mi jasné, kdo má u novomanželů hlavní slovo), přišly na řadu dva přídavky a bylo vymalováno.

Mimochodem už jste slyšeli pardubickou Cestu? Pochází ze stejné líhně a loni s převahou vyhrála FTP v Horním Jelení.

Z jižních Čech zdraví


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."