gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.05.2000 Jarret si dal dostavenícko s Janouškem (Stráša)    PDF Tisk Email
Reportáže

Byl Velký pátek a já, místo abych odjela strávit víkend někam za město, zamířila jsem do Experimentálního studia v Liberci na Krátké spojení skupiny Jarret. Jako host byl tentokrát pozván Slávek Janoušek.

Sál se ten večer zaplňoval pozvolněji, ale po půl osmé už byla obsazena všechna místa a mohlo se začít. Na pódiu se jako první nezvykle objevil Slávek (host většinou vystupuje uprostřed programu).

Na úvod jsme si poslechli pár starších ba "skalních" věcí jako Škoda 1000MB či Spánembohem zvostávejte. Poté si Slávek pozval na pódium svého týden "starého" spoluhráče Vojtu Kubčíka, který se chopil zvláštního nástroje-elektrických houslí. Spolu zahráli několik známých písniček, které takto získaly novou tvář. Protože se v týdnu oteplilo až letně, začalo být po chvíli v sále nedýchatelno. Slávkovi se potilo čelo a nápadně pošilhával po zabedněných oknech. Nato přispěchala záchrana v podobě Michala Kadlece z Jarretu, který jedno z oken otevřel dokořán a vpustil do sálu teplý jarní večer. Slávek si po vzoru některých členů skupiny Jarret odložil boty a na to konto převyprávěl historku ze svých vojenských let o ztrátě tehdy "oblíbených" vycházkových polobotek. Následovalo ještě několik známých písní doprovázených slovem, většinou historkou o vzniku písničky. Na závěr první půle večera si celý sál zazpíval "užívejte světa,blíží se Halleyova kometa".

Po přestávce nastoupil očekávaný Jarret a rovnýma nohama do melancholické Tanečnice. Poté Marek Štulír oznámil překvapení. Požádal nás, abychom po skončení pořadu neodcházeli, protože potřebují natočit sbor do připravovaných vánočních koled. Začalo nám z té představy být příjemně chladno.

Koncert Jarretu byl tentokrát složen převážně z novějších písní, padla i zmínka o novém CD. V průběhu večera se opět losovaly volňásky na Krátké spojení a z tradiční večeře, připravované vždy jedním z členů skupiny, se tentokrát vyklubalo 21 velikonočních kuřátek od Marka. Nechybělo ani pár příhod ze života kapely a pozvánka na sobotní výlet do přírody.

Přídavek byl tentokrát pouze jeden. Pak se v sále rozsvítilo, Jarreti sestoupili z pódia a začalo nahrávání koled. Hlasy všech se slily v jeden, a protože se zpívalo s nadšením jako u opravdového vánočního stromku, podařilo se vše napoprvé a my se s dobrým pocitem, že jsme byli u toho, rozcházeli domů. Okolím kulturního domu se do tmy rozléval tichý zpěv. Ve velkém sále probíhal koncert skupiny Buty. A jejich píseň, odlétající do noci, byla takovou přirozenou tečkou za příjemně prožitým večerem.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
2425262728 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00