gototop
01.03.2000 Hoboesácký vecer v Nuslích (Carmen)    Tisk
Reportáže

Tento předlouho očekávaný večer, který se konal 10. února, jsme připravovali už od začátku roku. Postupně jsme s Belmondem dotvářeli program tak, jak přicházely nápady. V klubovně jsme se sešli už den před tím, abychom zde připravili výstavu železničních fotografií a speciální hoboesácký časopísek. Ve čtvrtek samotný čekala na diváky dokonce i vstupenka - los na tento večer. Poprvé zde zavlála vlajka BRDY - LES a já si říkal, proč nás nenapadlo vyvěsit jí v klubovně dřív. Kamarád Peži převlíknut za štíplístka procvakával všem lístky a dokonce hlásil i stanice.

Začátek odstartovala kamarádka Vendulka, pak jsem řekl posluchačům něco o Magisonu, aby pak Magison zahrál první blok svých songů. Songů, které právě nejvíc znají lidičky ze Zpívání. Po několika písničkách přečetl kamarád Coudy citát z knihy Jacka Londona Cesta a Belmondo z této knihy přečetl celou jednu kapitolu o tom, jak se skutečně jezdilo v minulém století hobo. Tak se to opakovalo ještě dvakrát a do toho zazněla od Magisonu vždy jedna hoboesácká písnička. Lidičky opravdu pozorně poslouchali a bylo jich zde víc než dost. Nakonec všichni ulehčeně vydechli při posledním čteném vstupu, kdy Belmondo četl o tom, že hobo nakonec dojel a nenechal se vyhodit z vlaku. Ozvalo se hromové UMÍÍÍ.

Magison potom nechal hádat publikum co znamenají hoboesácké výrazy v jejich písničce Legenda o Cheyenne, aby ji pak vzápětí zahráli. A měli doopravdy úspěch, je to taky jejich nejnovější písnička.

Tombola byla tentokrát opravdu bohatá. Zasklená fotografie s parní lokomotivou, mapa České Kanady od Marko Čermáka, zpěvníčky a zarámovaná fotografie Magisonu a dokonce i poukázka na demokazetu této kapely. Bylo toho víc než dost a kdo nevyhrál, nepřišel zkrátka. Všichni nakonec dostali hoboesácký slovníček, který dal kdysi dohromady kamarád Rusalka. Po tombole hrála kapela už bez přerušení až do konce, přidala ještě pár písniček a byl konec.

Hoboesácký večer dopadl na jedničku. A já bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, kdo se na něm podíleli.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."