gototop
01.03.2000 Byl jsem na Potlachu v Malostranské besede (Drak)    Tisk
Reportáže

"Magison hraje na Potlachu v Malostranské besedě? To si přece nemohu nechat ujít!" pomyslel jsem si při čtení měsíčního programu tohoto hudebního klubu. Tak jsem se poslední únorovou středu vydal do nejkrásnější čtvrti v Praze - na Malou Stranu.

První hrál MAGISON a začal pěkně svižně - "Někam, kde je hezky" (zhudebněná Houlova báseň) a "Já se jako hobo narodil". Ale ouha. Struna na Šaolínově kytaře nevydržela tlak a rupla. Vzniklou mezeru v programu bravurně vyplnili basák Luďa Žofák - recitací básní "Včolka" a "Inzerát" a kapelník Vláďa "Šaolín" Konopas - zajímavým bluesem, kterým nenásilně doladil a večer mohl pokračovat. Nejlepší zahranou písní Magisonu byla novinka "Legenda o Cheyenne", protkaná původním slovníkem hoboes (vlakových tuláků), jakými byli i legendární Jack London nebo Woody Guthrie. Magison prostě umí.

Jako druhá vystoupila jazzová zpěvačka JITKA VRBOVÁ se svou kapelou Akáty alias Standou Chmelíkem. Její čistý hlas má takové kouzlo, že pokud zavřeme oči, přenese nás do rozpálených strání řeky Sázavy nebo do tajemných obzorů dálek. Vynikající byly zvláště písně "Pikovický blues" od Tonyho Linharta, "Čajová růže" od Jarky Mottla a Chmelíkova "Co nevidět se sejdem". Byla to pastva pro uši. Škoda, že nezpívala ještě o něco déle.

Do třetice všeho dobrého vystoupil po malé přestávce domácí PACIFIK Tonyho Linharta. Jeho "Tulácký blues" mluví za vše. Za pocity trampů i za nezopakovatelné beseďácké Potlachy, pořádané ještě s Wabi Ryvolou v letech pro trampskou hudbu nejkrutějších. Zpěvačky Helena Maršálková a Marcela Voborská se předháněly ve zpěvu a duo Linhart - Blažejovský excelovalo v usměvavé parodii "Orion" (ve stylu starých trampských evergreenů). Zajímavou písní byla i znělka z televizního seriálu M.A.S.H. ("večerníčku pro dospělé") s českým textem Tonyho Linharta - "Až přijdou chvíle loučení". Nejhezčím "pacifickým" songem byla "Jazzová píseň", ve které Tony Linhart hraje "na ústa" kontrabas, klarinet a pozoun.

Potlach se opět vydařil. Závěrem bych chtěl upozornit případné návštěvníky, že se Potlachy v Malostranské besedě konají vždy poslední středu v měsíci od 20:30 kromě července a srpna. Ahoj v Besedě.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."