gototop
10.04.2014 Petr Rímský a spol. v Příbrami (Petr Cihelka)    Tisk
Reportáže
Zajímavý cyklus hudebních pořadů pod názvem Písničkáři sobě, které se konají vždy poslední pátek v měsíci, probíhá na Malé scéně Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami. Jeho zakladatelem a dramaturgem je písničkář a hudební pedagog Petr Rímský, v jehož pořadech, které se snaží vyhýbat žánrovým mantinelům, zatím vystoupili Jan a Filip Spálení, Stránící, Přelet M. S., Martin Rous atd.
Petr Rímský na fotografii z jeho archivu
Petr Rímský na fotografii z jeho archivu
foto: archiv Petra Rímského
Zatím poslední večer Písničkářů sobě proběhl 28. března. Tentokrát se kromě písniček recitovaly i básničky. Jako hosta si totiž písničkář Petr Rímský pozval Miroslava Kováříka, tak kromě hezkých písní, zazněly i básně od básníků Josefa Kainara a Václava Hraběte. Mezi recitovanými básněmi byla i, dovolím si tvrdit, že nejznámější báseň od Václava Hraběte „Variace na renesanční téma“, kterou zhudebnil Vladimír Mišik pod názvem Láska je jako večernice. Na závěr vystoupení Mirka Kováříka Petr Rímský s Petrem Vašinou zahráli známou píseň Já bych si rád najal dům od Josefa Kainara, kterou zpívá například i písničkář Karel Plíhal. Z hudebníků vystoupili ještě písničkář Zdeněk Hamřík. Na tomto večeru se také vzpomnělo na Karla Kryla, a to ne jeho písničkami, jak by se všeobecně očekávalo, ale jeho amoreskami. Byl to moc hezký večer…

Další pořad Písničkáři sobě uvede příbramská Malá scéna 25. dubna 2014. Jako host tentokrát přijede Vojta Kiďák Tomáško, písničkář z Lokte na Ohří, který napsal například známou písničku Toulavej, nebo Náklaďák do LA atd. Mimo jiné píše i pro jiné interprety, jako např. Věra Martinová. Kromě něj bude ještě hostem výborný muzikant Ota Maňák, vedoucí vokální skupiny Sluníčko z Bohumína, který ale do Příbrami přijede jako písničkář. V tomto koncertu, který byste si neměli nechat ujít, samozřejmě nebude chybět ani Petr Rímský se spoluhráčem, rovněž písničkářem Petrem Vašinou (též skupina Petr, Oto a já) a vokalistkami Petrou Zajíčkovou a Veronikou Skočdopolovou. Tyto koncerty jsou výjimečné mj. tím, že tam hodně improvizuje - a to vždy stojí za to! Lístky jsou k zakoupení v pokladně Divadla Antonína Dvořáka a určitě neuděláte chybu, když si je pořídíte a na Písničkáře sobě zavítáte.

Sdílet na...
Kam dál?

» Pernštejnská fortuna 2014 – pestrá, proměnlivá a překvapivá (Jana Štěpánková)

» Setkání v Herálci obrazem... (Jiří Esser)

» Pozvánka na předprázdninové Písničkáře sobě (Jana Štěpánková)

» Lednoví Písničkáři sobě (Jana Štěpánková)

» Písničkáři sobě vol. III – mrazivý večer s hřejivou hudbou (Jana Štěpánková)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."