gototop
01.12.1999 57. písnickový vecer skupiny Lístek (Lucka)    Tisk
Reportáže

Ve stejnou dobu se konal koncert Nezmarů v Divadle Za plotem na Praze 8, ale myslím, že Lístku to diváky moc neodpoutalo. Možná je to také tím, že se na prosincovém koncertu Lístku losují vzkazy diváků pro kapelu a šťastný pisatel vždy dostane nějaký unikátní dárek od Lístku. Letos to byl výborný piškotový dort ve tvaru i barvě lístku.

Jako host začala koncert skupina Sekvoj. Skupina, která je asi nejčastějším držitelem Jizerské noty, hrála necelou hodinku, ale ta uběhla až moc rychle. Proto taky Sekvoj přidávala, a to hned třikrát. Hráli převážně novější písničky z jejich už čtvrtého alba.

Po krátké přestávce začalo od jedenáctého místa pořadí Lístkovských nejúspěšnějších písniček roku 1999. Na jedenáctém místě je jedna z novějších písniček O dřevě, desátý Kormidelník. Obě s textem od Aťky Hlavaté a hudbou Honzy Frühwirta. Na devátém místě se umístila Sašova Moucha a k ní, místo obvyklého komiksového plakátu, nacvičil Lístek scénku, kterou skvěle pobavil publikum. Osmé místo Drž se a opět Aťka Hlavatá a Honza Frühwirt, sedmé Sváteční setkání a šesté vloni medailové Skály kvetou, obojí od Zbyňka Zatloukala. Nyní následovaly úryvky ze vzkazů od publika. Někteří přítomní se až divili, co že to vlastně a kdy napsali. Na páté Když se usmíváš přišla i Míša Spurná, která jí nahrávala i na CD Skály kvetou. Na třetím místě se umístily písničky dvě, a to Koruna a Mládě. Na druhé místo se probojoval staronový Den pramenů. Opět vše od Zbyňka Zatloukala. A vítěz? Slimova úprava Setonovy Písně k západu slunce. Tu na Panovu flétnu doprovázela Sylva Čekalová. Následovaly novější písně Sny velkých dálek, naprostá funglovka Zlodějka a romantická lidovka z pera Honzy Frühwirta a Jany Halbichové Mezi mnou a tebou, opět doprovázená Panovou flétnou. A mezi přídavky se konečně objevila koleda ... Přišli jsme k vám.

Takže příjemně strávený předvánoční večer. Beze spěchu a stresu ... Prostě pohoda, jaká na Lístku bývá pokaždé. Příští, a to 58. písničkový večer s Lístkem a jeho hostem, se koná až 1. února 2000.

...Lucka
Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."