gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
19.03.2014 Letní Třeboň plná hvězd... (Školník)    PDF Tisk Email
PR

Kapela Kryštof a zpěvák Petr Kolář budou patřit k největším hvězdám letošního multižánrového festivalu Okolo Třeboně, jehož 23. ročník se odehraje od 27. do 29. června 2014. Opět tedy naplní heslo „Prázdniny začínají v Třeboni“. Až do konce roku bude následovat série hudebních a dalších akcí: organizátoři z agentury Bárny chystají například koncerty Karla Plíhala, Bratrů Ebenů a Františka Nedvěda s kapelou.

Letošní novinkou bude otvírání plavecké sezony v Třeboni. „Zatím jsme vždy pořádali jen loučení s létem na pláži Ostende, je tedy nejvyšší čas léto také přivítat, a to na více místech spjatých s koupáním a vodními sporty,“ vysvětlil Pavel Barnáš, čím začne už koncem května třeboňské hudební léto v jeho režii. Pár dní poté, 20. června, vystoupí v Třeboni Radůza. A pak se rozjede hudební maraton až do podzimu.

Hlavní akcí letní sezony je festival Okolo Třeboně, který bude tentokrát pojatý trochu jinak než předešlé ročníky. Pavlu Barnášovi se podařilo získat pro první den kapelu Kryštof, současnou jedničku na české popové scéně, takže lze čekat podobný nápor diváků jako loni při koncertu Tomáše Kluse. Druhý den festivalu bude zcela jiný, ovšem i tam se objeví hvězda pop music – zpěvák Petr Kolář, původem Jihočech. „Poprvé jsem se s ním na pódiu setkal při výročním koncertě Nezmarů v Českých Budějovicích. Poté jsme při oslavě hráli dlouho do noci, já na violoncello a Petr zpíval. Překvapilo mě, jak úžasně dovede improvizovat,“ vysvětlil organizátor.

Symfonici ozdobí písně různých žánrů

Festival Okolo Třeboně bude opět multižánrový, tentokrát posílený o muzikanty Symfonického orchestru Českého rozhlasu, jehož je Barnáš členem. „Inspiroval mě fakt, že jsem minulý rok poprvé netrávil festival v Třeboni, nýbrž jsem byl pracovně s orchestrem v Japonsku. S Třeboní jsem byl pouze on line, díky čemuž jsme historicky poprvé propojili telemostem Třeboň se Zemí vycházejícího slunce. S muzikanty z orchestru jsme hráli v Japonsku a technika nás přenesla na pódium do Třeboně, kde hráli Nezmaři. Naše propojení a společné hraní bylo obrovským zážitkem pro diváky, ale i pro nás hudebníky. A proto letos pozvu symfoniky z orchestru do Třeboně a zahrajeme si na pódiu s folkovými a dalšími muzikanty,“ vysvětluje Pavel Barnáš, jak hodlá letošní ročník ozvláštnit.

Na pódiu se kromě Petra Koláře vystřídají samozřejmě kmotři festivalu Nezmaři, ale také například mladá kapela Jananas, která právě stoupá na výsluní. Nepřehlédnutelná bude africká skupina tanečníků a zpěváků IYSA ze Zimbabwe, jejíž rytmy dodají zámeckému nádvoří strhující energii. „Ještě jednám s přáteli z Japonska, které jsme tady měli na zimní verzi Okolo Třeboně. Ne že bychom si v naší ekonomické situaci mohli zvát hosty z takových dálek, ale co kdyby zrovna měli koncert vedle v Londýně jako minule?“ spřádá Barnáš plány na další hudební překlenutí kontinentů.

Dvoudenní program festivalu Okolo Třeboně bude opět nabitý a zachová osvědčené akce, například charitativní běh Járy Cimrmana v zimníku s kufrem po náměstí či cykloturistický závod, jehož vítězové jsou předem známi, což ale nikomu náladu nekazí – ba právě naopak.

Festivalový maraton zakončí v neděli 29. června jubilejní koncert Třeboňských pištců ke 40. výročí trvání tohoto souboru. „Uspořádáme ho tentokrát v kostele sv. Jiljí, protože Schwarzenberská hrobka, kde pištci pravidelně hrávají, by pro tuto slavnostní příležitost byla příliš malá,“ upřesnil Pavel Barnáš, který si s pištci rovněž zahraje.

Houpací kůň pro mladé kapely

Možnost vystoupit na stejném pódiu jako hvězdy dostanou i letos mladé kapely, které se přihlásí do soutěže Houpací kůň, jež každý rok hledá zajímavé muzikantské objevy. Uzávěrka pro přihlášky je 31. března 2014. Vítěze vyberou diváci při koncertech v zámeckém parku a vystoupí na hlavní scéně festivalu 28. června. „Zároveň vítěze doporučíme dalším spřáteleným festivalům, získá automatické pozvání na příští ročník Okolo Třeboně, koncert a nahrávací frekvenci v ČRo České Budějovice a další bonusy,“ upřesňuje Pavel Barnáš.

Program a podrobné informace jsou na www.okolotrebone.cz, kde si lze také objednat vstupenky za nižší ceny než při koupi přímo na místě. Léto v Třeboni potrvá až do podzimu, termíny dalších akcí jsou zde a další budou doplněny:

 • Otvírání plavecké sezony: 31. 5.-1. 6.
 • Radůza 20. 6.
 • Okolo Třeboně 27.-29. 6.
 • Léto v Třeboni: 1. 8. Karel Plíhal, 2. 8. Bratři Ebenové
 • Zpátky do Třeboně: Folk Team 15. 8.
 • Zavírání plavecké sezony 5.-7. 9.: František Nedvěd s kapelou

Prázdniny nejen začínají v Třeboni, co vy na to?


Sdílet na...
Kam dál?

» Nezmaři: už se těšme na září (Tomáš Hrubý)

» Vyšehraní si usmiřuje Medarda … (Martina Dimmerová)

» Radůza - ...při mně stůj (Lucie Endlicherová)

» 32. Prázdniny v Telči a zážitky z pěti krásných večerů (Tomáš Hrubý)

» Finále Folkového kvítku – Konopiště 9. 5. 2015 (Miloš Keller)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
131415161719
2026
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2020 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

 • Country Rádio
 • Rádio Folk
 • Rádio Proglas
 • Rádio Samson
 • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00