gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
16.04.2012 Jarní bráška FOLKomínu v Toulcově dvoře (Karel Vidimský – Cimbura)    PDF Tisk Email
PR
Když se mluví o muzice v Toulcově dvoře, většina folkových fandů odpoví: „Ano, jasně, FOLKomín!“ a trochu se přitom zapomíná, že zde sídlí i jeho menší bráška. Je jím doprovodný hudební program oslav Dne Země v Toulcově dvoře zvaný Festival pro Zemi. Oslavy letos proběhnou v sobotu 21. dubna od 10 do 18 hodin. Program Festivalu Země začíná o dvě hodinky později a můžete se v něm těšit na následujících šest vystupujících ve zhruba třičtvrtěhodinových setech.

Kačenka Novotná z KaBáJi, maturantka 2011
Kačenka Novotná z KaBáJi, maturantka 2011
foto: Jirka Paparaci Šámal
V pravé poledne nastoupí na jeviště ve dvoře pražské uskupení Druga, tj. čtyři mladé dámy obklopující autora repertoáru Lukáše Vořecha Pokorného, který je zároveň výraznou postavou spojenou s tímto serverem. Sestava, ve které kapela hraje, vznikla loni v září a jako většina souborů, které v posledních letech na Festivalu Země vystupují, již vyzkoušela své štěstí v soutěži Notování.

Kapela Flender & spol. je parta zkušených muzikantů, které okolo sebe soustředili od loňského léta zpěvačka Lucie Slámová (mj. spoluzakladatelka Monogramu) a písničkář Radim Flender (mj. kapelník bývalé skupiny Každýho věc) a jejich písničkám to svědčí. Zatímco loni se Lucka s Radimem zúčastnili v Notování pouze základního kola, letos se spolu s kapelou těší na účast v semifinále 3. května.

Bluesmana a písničkáře Petra Vašinu, sólistu slavné, leč zaniklé příbramské formace Kapitán Nemo, jsme zatím, jako jediného účastníka letošního Festivalu pro Zemi, v Notování neviděli, ale prý to v příštím, jubilejním desátém ročníku napraví. Jako písničkář vybavený zajímavým hlasem, kytarou a foukacími harmonikami je Petr sice zcela soběstačný, ale aby byl zvuk jeho písniček ve velkém dvoře bohatší, přizval k vystoupení parťáka ze své současné skupiny Petr, Otto a já, kytaristu Jirku Hejnice.

Představovat v pořadí čtvrtého vystupujícího Festivalu pro Zemi, tříčlennou létající sborovnu z Blovic u Plzně, známou pod názvem Přelet M. S., by bylo na stránkách FOLKtimu nošením dříví do lesa. Proto jenom připomínám, že tyto milé mladé dámy, jako tehdy ještě začínající kvartet, soutěžily a téměř zvítězily ve čtvrtém ročníku Notování (2006/2007).

Osmého ročníku Notování se v základním kole v říjnu 2010 zúčastnilo krátce před tím založené trio zkušených muzikantů, manželů Petry a Martina Zajíčkových z Dobříše a Martina Klekiho Podešvy z České Lípy, nesoucí podivný název Naopak. Od té doby repertoár Naopaku vyzrál natolik, že letos postoupili na finálovou scénu Porty v Řevnicích a jejich písnička Slečna, co se nehádá bude soutěžit o Autorskou Portu v Ústí. Jako malý závdavek si ji můžete pustit i tady:
Finále programu bude patřit nejmladším účastnicím letošního Festivalu pro Zemi, dívčí kapele KaBáJa z Jablonce nad Nisou. Folk-rocková formace, čítající dvě letošní a jednu loňskou maturantku, působí od svých dětských let pod pedagogickou péčí kapelníka Jarretu Michala Kadlece jako hvězda hudebních soutěží pro děti a mládež a loni se probojovala až do finále Notování. V probíhajícím devátém ročníku ji 3. května očekáváme v semifinále a co bude dál, to se uvidí.

Na rozdíl od FOLKomína, který je čistě hudebním podnikem, je Den Země akcí rodinného typu. Vedle hudebního programu je připravena spousta her a soutěží, které jsou adresovány především dětským účastníkům stejně jako řada tvořivých dílniček. Celé rodiny určitě zaujme tamní „zoologická zahrada“ hospodářských zvířat českého venkova, jakož i procházka po dřevěných chodnících mokřadu (lužního lesíka), který je jednou z nejmenších rezervací hlavního města. Součástí oslav jsou  výstavy fotografií ze soutěže Brontosaurus žije a kreslených vtipů ze soutěže Ekofór.   Přímo ve dvoře proběhne prezentace ekologicky zaměřených organizací a firem a v několika sálech statku budou i přednášky pro dospělé i děti. Přijdou si při tom na své také milovníci ptactva, kterým se dokonce někteří jejich oblíbenci představí osobně. Prostě a jednoduše řečeno, Den Země v Toulcově dvoře je skvělá celodenní zábava pro celou rodinu!

Sdílet na...
Kam dál?

» Vyrovnané Notování s pádným koncem (Honza Dobiáš)

» Výsledky Podbrdského oblastního kola Porty (FOLKtime.cz)

» Disineyband + KaBáJa + Monty = fotorepo z Liberce (JIrka Esser)

» Klip k Ovčákovi a panence od skupiny Druga (FOLKtime.cz)

» Na novém singlu skupina Druga oslavuje prameny a víly. Křtít se bude ve Válci. (Druga)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
131415161719
2026
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2020 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00