gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
23.12.2011 Během naší plavby se nic mimořádného nestalo Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Povídky
Během naší plavby se nic mimořádného nestalo„Tobě nestačí, že si ze mě věčně děláš srandu, ty si ze mě musíš dělat rovnou i prdel, co?“ pokýval jsem smutně hlavou a ale na provinilého Hopáka jsem se přitom nedíval, protože mou pozornost přitahovalo plavidlo, které bylo křížencem indiánské kánoe a záplatovaného kabátu skalpovaného trappera Sama Hawkinse, a které do finální podoby dotvaroval vzteklej a velkej vodní had za vydatné pomoci šíleného lakýrníka.
 
16.12.2011 Osudová holka Napsal uživatel Martin Šlápota - Šlápi    PDF Tisk Email
Povídky
Osudová holka„Pánové, zírejte, to je anděl,“ vypadlo z Dana v pauze mezi dvěma loky piva a jeho oči hypnotizovaly skupinku holek, blížící se ke kiosku. „Ta blondýnka vlevo,“ upřesnil. „A je to tu zase,“ povzdychl si Tom, „a to jsme na vodě první den.“ Jeho poznámka byla celkem výstižná. Dan byl notorickej holkař a ať už byli na vodě, na vandru, prostě kdekoliv, nikdy se to neobešlo bez nějakého románku či avantýry.
 
09.12.2011 V poledním slunci Napsal uživatel Jaroslava Šálková - Kavče    PDF Tisk Email
Povídky
V poledním slunciLéto rozpaluje pískovcové skály i les, blíží se poledne, a dole v trávě si ježek, rejsek a veveřák hrají na trampy. Téhle báječné hry se zúčastnil i malý hloupý plšík, ale protože šel na nervy, poslali ho dělat vlak. Plšík běhá v borůvčí, tenounce pohoukává, a veveřák za ním chvílemi volá, že pořádnej vlak má vždycky zpoždění, aby přijel za hodně dlouho.
 
02.12.2011 Podivné setkání v květnu 2006 Napsal uživatel Lenka Němcová - Aki    PDF Tisk Email
Povídky
Podivné setkání v květnu 2006Na Vlhošť jsme dorazili zrovna ve chvíli, když zapadalo.slunce. Překvapilo mě, že na skále seděl jakýsi chlapík. Obvykle tu není ani noha, i když je tu krásně. Neznámý měl na kolenou rozevřený sešit, kam si něco zapisoval. Aspoň mi to tak připadalo. Napadlo mě, jestli to není ochranář. To už dorazil i zbytek osady. Šerif Rony zahlaholil: ,,Ahoj kamaráde,“ a podal mu ruku. Dozvěděli jsme se, že neznámý se jmenuje Hynek.
 
25.11.2011 Tři sirky Napsal uživatel Miroslav Neuvirt - Wandri    PDF Tisk Email
Povídky
Tři sirkyV pátek ráno začalo pršet a déšť pokračoval s malými přestávkami až do odpoledních hodin. Když jsme s klukama k večeru vystupovali z motoráku, lilo jako z konve. Úprkem jsme přeběhli z nástupiště do hospody za nádražím. Tam se snadno domlouváme. Dáme si nějaký pivo a počkáme jak se vše vyvrbí.
 
18.11.2011 Puntíkatej šátek po babičce Napsal uživatel Tomáš Adamovič - Arny eCa TdP    PDF Tisk Email
Povídky
Puntíkatej šátek po babičceVystupuješ z vlaku, vrážíš do nádražní haly. Registruješ několik šokovaných babiček, kterým v běhu kavalírsky salutuješ. Opětuješ pohled jedné mladé squaw a už jsi zase venku. Bus dobíháš a usmlouváš USku na ne-zavazadlo. Je to snad nějakej bágl z outletu? Pomalu se zavírající květ ocúnu se mírně zachvěl v okamžiku, když jej pustila vrásčitá, ale přesto klid vyzařující, ruka.
 
11.11.2011 Sen Napsal uživatel Jakub Florian    PDF Tisk Email
Povídky
SenVandr podzimní Vysočinou není špatnej. Před očima se střídá les, plný voňavých borovic, s holými listnáči,z nichž už opadalo rudé a žluté listí, i sem tam s nějakou břízkou podél cest. Tu a tam se objeví nějaká skalka, někde někdy ti zazpívá na cestu říčka, a když jdeš přes hnědé podzimní pole, vydechuje na tebe zvláštní těžkou, chladnou vůni.
 
04.11.2011 Teče tudy řeka Napsal uživatel Eva Obůrková - Šklíba    PDF Tisk Email
Povídky
„Tohle? Je tam zabalák!“ zavyl Kejda. „Nikdy! Zastav! Vystupuju!“ „Nekecej a pádluj!“ zaječel torpédoborec Magdalena. „Ber to rovně!“ Kejda mrsknul pádlo do lodi a připravil se ke skoku přes palubu. „Sedni!“ zavrčela Magdalena. „Sedni a drž klapačku! A vopovaž se skočit!“ Kejda se ještě stačil ohlédnout; vzápětí byl uzemněn a nasměrován za pádlem.
 
21.10.2011 Verbežem snadno a rychle Napsal uživatel Petr Soldát - Harmonika    PDF Tisk Email
Povídky
Takhle jednou o sobotě zevloval Fujara na vlakáči. Ne, že by Verbežem snadno a rychlesnad hodlal cestovat vlakem, ale čekaje na odvoz, zkoumal osazenstvo nádraží, zdalipak se tam nevyskytuje nějaká ta ženština trampského rodu, která by se dala přemluvit ke společnému prožití víkendu. Žádná taková se však v obvodu nádraží nevyskytovala. Když se zoufalý Fujara zamyslel nad tím, zda oslovit nádražní uklízečku,
 
14.10.2011 Kdo se bojí, nesmí do lesa Napsal uživatel Pepa Fousek    PDF Tisk Email
Povídky
Bylo nám o poznání méně, nějakých dvanáct, třináct let. Po celodenním výletě naše družina nalezla místo k táboření, přímo mezi zdmi zříceného hradu. Na večerním nebi se rozsvěcoval měsíc, přes který vítr hnal cáry mraků; les pod námi se v mírném větru převaloval jako vlny v tichém zálivu.
 
07.10.2011 Osud Napsal uživatel Jiří Bok - Bokajs    PDF Tisk Email
Povídky
OsudTak teda ženský moc nemusím. Taky kdo by se divil holohlavýmu pivaři po přechodu. Teda po přechodu ze statkářskýho traktoru na supr moderní pokladač. To je jako srovnávat velorex s posledním modelem mercedesu. Jeden zpohodlní, klimatizace klimatizuje a na skrývce okresní skládky se toho zasejc tolik neděje. Jeden zpohodlní a i funět je dřina. Milostnej vztah je vesmírná odysea.
 
30.09.2011 V chatě a v létě Napsal uživatel Alois Páter - Lojzin    PDF Tisk Email
Povídky
V chatě  a v létěUž dávno jsem se chtěl zvednout, vypadnout ven před chatu a tam to rozdýchat. Nebo to zkusit na louce, obklopené mohutnými smrky s větvemi až po zem, na planině výhledů otevřené předloni polomem dolů do údolí, chtěl jsem to rozchodit na pěšině ke studánce, párkrát tam a zase zpátky, za sojčího pokřikování a tlučení neviditelných zobáků v korunách, chtěl jsem vyběhnout,  po nedávnou bouřkou ještě slehlé trávě, projít úzkým zanedbaným korytem úvozu,
 
23.09.2011 Hezoun Napsal uživatel Miroslav Neuvirt - Wandri    PDF Tisk Email
Povídky
HezounNeměl jsem dopitý ani druhý pivo, když vešel do dveří. Popis seděl naprosto přesně, nemohl jsem se zmejlit. Vysokej štíhlej blonďák, příjemný úsměv, dobráckej obličej. Oblečenej přímo ukázkově. Moderní pumpky, kecky, károvaná košile, přes rameno ledabyle přehozená kytara.Prostě takovej trampskej švihák, seladon. Ve skutečnosti gauner první třídy. ,,Bacha na něj",varovali kluci. ,,Je to ranař, podrazák.
 
16.09.2011 Jenom jednou Napsal uživatel Jan Frána - Hafran    PDF Tisk Email
Povídky
Jenom jednouToho chlápka s divnou kytarou jsme tenhle víkend potkali už ve vlaku. Jinak jsme ho občas vídávali v hospodě v Metodějích nebo v Letný. Patřil prostě do toho volnýho společenství trampů jezdících do utěšenejch lesů kolem Sobotnice a jejích přítoků. Mohlo mu bejt něco mezi čtyřiceti a padesáti, těžko říct. Obvykle nejezdíval sólo, někdy byl ve dvojici, častějc s pěti nebo šesti pardama přibližně stejnýho  věku.
 
09.09.2011 Není nad dobrej nápad Napsal uživatel Martin Šlápota - Šlápi    PDF Tisk Email
Povídky
Není nad dobrej nápad„Ještě jedno mi sem šoupněte, tenhle vlak určitě není poslední,“ prohodil Mik k servírce, která se mu zrovna mihla za zády. Práskla o nerezovou desku výčepu tácem prázdných pulitrů a během chvilky před ním stálo další orosené. Stoly, před chvílí ještě obsazené jeho kamarády, si říkaly o uklizení a kytary, vyplňující nedávno svými tóny tenhle lokál, už teď nejspíš znějí ve vlaku.
 
02.09.2011 Když se Bůh nevrací… Napsal uživatel Jaroslav Pagáč - Jaroos    PDF Tisk Email
Povídky
Když se Bůh nevrací…Křídla nočních motýlů vířila mrazivý vzduch. Vorter počkal, až jezdci zklidní zmatená zvířata a rozevřel zkřehlé prsty k pozdravu. Věděl jistě, že mu někdo tam nahoře odpovídá a věří v opětovné setkání…  Byly doby, kdy slunce tam dole zářilo žhavými plameny, časy, v nichž jasné světlo pronikalo do příbytků, skrytých pod kůrou jejich stromu. Kmen byl plný života a slovo hojnost synonymem samozřejmosti.
 
26.08.2011 Domašice Napsal uživatel Hana Dohnálková - Štěhně    PDF Tisk Email
Povídky
DomašiceTom si našel na trámu takový místo, aby mu světlo procházející dvěma skleněnýma taškama ve střeše osvětlovalo obsah škatule, kterou našel v kufru teď otevřeným opodál. Na klíně se jí začal důkladněji probírat, hned jak zjistil, že jsou v ní starý fotky, pohledy, několikatery brýle a hodinky, brože a klíč. Ten jeho pozornost upoutal nejvíc, takže kufr zavřel a vrátil na svoje místo.
 
19.08.2011 Smůla Napsal uživatel Miroslav Novák - Kazatel    PDF Tisk Email
Povídky
SmůlaGuláše před vesnicí pokousal pes. Co pes! Takovej malej, roztomilej  voříšek. „Co když má vzteklinu?“zeptal se pochybovačně Viki. Voříška jsme hodinu honili po poli, ale nedohonili. Guláš byl z toho tak uštvanej, až mu šla od pusy pěna. „Určitě  má vzteklinu!“ zařval Viki. Guláše jsme honili po poli, dohonili a ešusama umlátili. Sotva jsme ušli pár kroků, Henryho srazil kolem projíždějící traktor.
 
12.08.2011 Broučci Napsal uživatel Jiří Bok - Bokajs    PDF Tisk Email
Povídky
Broučci"Jé strýček přišel na návštěvu," oznamovaly halasně dětské hlásky, "bude vyprávění!" "No to jenom, jestli jste byli hodní broučci," brumlal již za vstupem ztepilý tesařík. Pozorně si očistil všechny nožky o pilinovou rohožku. Trochu se ohnul při vstupu do obytné dutiny, umě vytvořené v bytelném dřevu. V přítmí svítícího troudu dobře viděl řadu postýlek a rozzářenou řadu očiček drobotiny.
 
05.08.2011 Březnové borůvky Napsal uživatel Jakub Košíček - Kuba    PDF Tisk Email
Povídky
Březnové borůvkyStudený březnový větřík, ledové slunce a hlava jako střep. "Zastavte ten kolotoč!" ozývá se z hromady bolavýho masa přikrytýho celtou. "Neřvi, Slintavej Jacku, je teprva půl vosmý." "Vypněte ten bigbít!" nedá se odbýt těžká kocovina. Do chvil ticha ranního lesa se občas dlouze a táhle jako vzdálený zvuk mopedu ozývá vrčivý tón, třepotající volánkem trenýrek Slintavýho Jacka.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 19

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
2026
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2020 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00