gototop
08.06.2010 Výsledky finále VII. ročníku Notování (Rada Notování)    Tisk
Reportáže

V noci na čtvrtek 3. června 2010 onemocněl osmiměsíční syn náčelníků skupiny Půl dechu do měchu Šárky a Zdeňka Pexových horečnatým onemocněním)* a kapela byla proto nucena vzdát finálové vystoupení. Proto hrálo téhož dne večer, na scéně pražského klubu Kocour v Divadle Gong, pro početné diváky pouze pět finalistů. O tom, jak finále dopadne, rozhodovali především diváci. Oproti základním a semifinálovým kolům, kdy se hlasovalo na písničky, ve finále dával každý divák po jednom rovnocenném hlasu třem soutěžícím. Konečný s

Honza Jelínek a Míša Kocourková z Fajnbeatu.
Honza Jelínek a Míša Kocourková z Fajnbeatu.
foto: Jiří Šámal st.
oučet diváckých hlasů pak určil pořadí úspěšnosti s minimálními rozdíly!

Divácké hlasování:
5. místo: skupina X-tet - Jindřichův Hradec, 33 bodů
4. místo: duo Al Boss - České Budějovice, 34 body
3. místo: duo Petr & Jitka Šottovi - Slatiňany u Chrudimi, 35 bodů
2. místo: skupina Kámen úrazu - Praha, 38 bodů
1. místo: skupina Fajbeat - Praha, 40 bodů

Rada Notování se v určení vítěze ztotožnila s názorem publika. Skupina Fajnbeat se tak stala jediným vítězem VII. ročníku soutěže.

Písničkami ročníku se staly (rovností diváckého hlasování) písně Déšť (hudba Michal Google Jursa, text Daniela Sedláčková) a Vrabčák (hudba Jan Komín, text Daniela Sedláčková), obě z repertoáru skupiny Kámen úrazu.

Celý finálový koncert uváděla Petra Chmelařová, redaktorka a moderátorka Rádia Folk. Hostem večera byl loňský vítěz Honza Donald Jícha doprovázený zpěvačkou Míšou Volfovou a, stejně jako loni, kontrabasistou Jendou Kříženeckým.

Díky grantu Nadace Život umělce, který nám byl udělen pro VII. ročník soutěže, podpoře nového partnera Notování, firmy Music City, a přátelské spolupráci sdružení Stéblo, byla finalistům rozdělena řada hodnotných cen.

Více informací, včetně reportáže z finále od Jana Dobiáše, najdete na stránkách Notování. První fotky z tohoto večera visí v galerii Jirky Paparaciho Šámala.

Posledním večerem VII. ročníku se Notování rozloučilo s klubem Kocour. Příští, již VIII. ročník soutěže začne 2. Září 2011 v sále Music Hall v 1. patře obchodu hudebními nástroji a příslušenstvím Music City, v Ocelářské ulici č. 937/39 v Praze 9, jen 200 m od stanice metra B Českomoravská.

Vysvětlivka:
*) Zejména pro útlocitné čtenářky poznamenáváme, že stav malého Štěpánka Pexy do druhého dne zlepšil natolik, že se Cimburovi vysmál do telefonu.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."