gototop
31.10.2011 Třetí základní kolo Notování bude již tento čtvrtek! (Rada Notování)    Tisk
PR
Třetí základní kolo Notování je přede dveřmi! Proběhne ve čtvrtek 3. listopadu 2011 od 19:30 hod. v klubu Kocour v Divadle GONG, Sokolovská 191 - Praha 9, který je soutěži výjimečným exilem pro toto kolo. Přesto, že na exilové scéně, nabízí vám Notování nejplnohodnotnější program, jaký dovede. Ostatně, posuďte sami:
V soutěži nastoupí dva nováčci Notování - skupina  Standa Čermák & Dreams z Prahy a duo Jiří Mucha & Jana Balejová z Plzně - a čtyři formace, které už mají s naší soutěží své zkušenosti. Bude to skupina Růže v trní rovněž z Plzně, novoborský písničkář Michal Vaněk a skupiny Veget z Prahy a Věneband z Litomyšle.
Milým hostem 3. základního kola bude ostravský bluesman Pepa Streichl. V Notování bude hostovat již podruhé. Poprvé jsme ho uvítali ve finále šestého ročníku v červnu 2009, na scéně někdejšího P-klubu Trojická, v době, kdy se naše soutěž ještě jmenovala Notování pod Vyšehradem. O jeho vystoupení se na FOLKtimu tenkrát psalo v článku Notování obrazem a slovem - finále VI. ročníku následující: „Host finále Pepa Streichl si pozval jako spoluvystupujícího kolegu z Jamajzu (a polovinu v tomto ročníku soutěžících Svitků) klarinetistu Jiřího Svítka. Shodou okolností se sešlo v Trojické několik diváků, kteří Pepu v poslední době viděli několikrát a jednoznačně se shodli, že jeho půlhodinový recitál s Jirkou Svítkem byl snad nejlepším vystoupením, které za poslední měsíce Pepa měl!“ Tolik citace. Od té doby se v Pepově životě dost změnilo, byť se to na první pohled nezdá. Přišla i chvíle, kdy se Pepa obával, že vinou podlomeného zdraví končí nejen jeho umělecká kariéra. Nakonec, šťastným spojením jeho lásky k životu, vůle žit a hrát a současné medicíny se podařil zázrak a odchod ze scény se smrskl na několikatýdenní, sotva postřehnutelnou pauzu. V současné době pilně koncertuje po celé republice, jezdí hrát do Polska a kdekoliv se rád potkává se svým pražským kamarádem, klarinetistou Jirkou Svítkem, kterého uvidíme po Pepově boku i 3. listopadu v klubu Kocour.
Jako malou ochutnávku tohoto kola Notování nabízíme písničku Pepy Straichla Ještě se mi nechce, jejíž záznam je zároveň vzpomínkou na bývalý hudební krámek a klub U Náčelníka.

Sdílet na...
Kam dál?

» Notování minule (5. října) a příště (2. listopadu) (Karel Vidimský - Cimbura)

» Výsledky 2. semifinále VIII. ročníku Notování (Rada Notování)

» Výsledky 5. základního kola VIII. ročníku Notování (Rada Notování)

» Výsledky 3. základního kola IX. ročníku Notování (Rada Notování)

» Finále Notování 5. června 2014 a semifinále před pár dny (Rada Notování)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."