gototop
04.05.2009 Notování čtyř vítězů (Cimbura)    Tisk
PR

Semifinálová kola VI. ročníku soutěže Notování pod Vyšehradem budou završena ve čtvrtek tohoto týdne v pražském P-klubu Trojická 10 svým třetím večerem. A nebude to večer ledajaký! Zatímco diváčtí vítězové prvního a pátého základního kola se utkali již v prvním semifinále, všichni čtyři další soutěžící, kteří postoupili díky hlasování publika, se sejdou na scéně 7. května Strašlivá podívaná; foto: Petr Houbák Houba ©2009. Program začíná v 19.30, určitě přijďte včas!

Jako první ze soutěžících tohoto večera do semifinále postoupili v říjnu 2008 diváčtí vítězové druhého základního kola, Duo Passage a hosté. Tato částečně pražská sešlost soutěžila v pátém ročníku ve dvou lidech. V říjnu už byli čtyři a pár měsíců na to jsem je viděl v šestičlenné sestavě. Nechme se překvapit, zda se teď, v máji, ještě vejdou na scénu! * O měsíc později, v listopadu, postoupil do semifinále ze třetího základního kola cestovatel, literát a písničkář osobitého vtipu a humoru Honza Jícha - Donald z Prahy, jehož kytaře přizvukoval výborný kontrabas Jeníka Kříženeckého. * V prosincovém, čtvrtém kole přisoudili diváci postup příbramské kapele Ježkovy voči. Kapela hraje v bluegrassovém obsazení a vícehlasém, většinou originálním, českém provedení klasiku žánru i jiné zajímavé, převážně zahraniční melodie. * Z posledního, šestého, tedy únorového kola do semifinále z vůle diváků postoupila skupina Hlavně mravně z Odolena Vody. Těsně před tím zanikla, obnovila se a z postupu málem utrpěla šok. Od té doby ale pilně hraje! * Na obvyklý počet pěti semifinalistů soutěžní pole doplňuje plzeňský Jolly Band. Ten soutěžil v září, v prvním základním kole, a k postupu do semifinále ho odsoudila, pomocí divoké karty, Pořadatelská rada Notování pod Vyšehradem.

Dva roky, dva měsíce a šest dnů uplynou 7. května od prvního hostování držitelky Krtečka 2005, plzeňské kapely Strašlivá podívaná v Notování pod Vyšehradem. Vzhledem k dlouhověkosti souboru, který hraje od roku 1988, je to ovšem skoro jako by u nás hostoval včera. Pro kapelníka a autora většiny repertoáru Petra Merxbauera, posledního ze zakladatelů skupiny, zcela určitě. U ostatních si tím nejsem zdaleka jist: Strašlivka hraje ve svém dnešním složení od roku 2004. Zato pevně věřím, že její výrazně rytmický i melodický historizující folk s etnickými názvuky a dějově bohatými texty diváky plně zaujme, stejně jako vitalita, kterou kapela vkládá do každého svého vystoupení. Po loňské listopadové hostovačce Jauvajsu je Strašlivá podívaná druhou kapelou, která bude hostem Notování podruhé.

Mezi vystoupením hosta a přídavkem diváckého vítěze budou vyhlášeny nejen výsledky první části večera. Třetí semifinále je již tradičně zajímavější! Pořadatelská rada v jeho závěru oznamuje, komu ze semifinalistů, bez ohledu na to, ve kterém večeru soutěžili, udělila divoké karty do finále. Nejinak tomu bude i letos. Divoké karty mohou být uděleny dvě nebo tři. Přijďte se podívat, kdo všechno k finalistům VI. ročníku, diváckým vítězům prvního a druhého semifinále, ke Krystyně a přátelům a Frýdě & company, přibude. Všichni se na vás moc těšíme!


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."