gototop
31.03.2009 Nestíháme Notování stihnou. Zkusíte je zastihnout? (Cimbura)    Tisk
PR

Druhý semifinálový večer šestého ročníku soutěže Notování pod Vyšehradem proběhne již tento čtvrtek, 2. dubna 2009, od 19.30 v P-klubu Trojická v Praze 2. Poté, co diváci v prvním semifinálovém večeru určili hlasováním na jednotlivé písničky prvního finalistu tohoto ročníku, sdružení Krystyna a přátelé, budou stejným způsobem určovat dalšího postupujícího z dáleuvedených semifinalistů.foto: archiv Nestíháme

Ze všech soutěžících druhého semifinále startoval v tomto ročníku nejdříve písničkář Jakub Horák, člen skupiny Zhasni z Nového Boru. Vystoupení v I. základním kole bylo pro něj zároveň prvním sólovým vystoupením v životě. Do semifinále postoupil jako vítěz rozhodnutím pořadatelské rady, zatímco u diváků skončil na druhém místě. Stejně tak plzeňská kapela Frýda & company, která bude zakrátko účastnicí Konkursu Zahrady v Bohnicích, postoupila jako pořadatelská vítězka, tentokrát z II. základního kola. Skupina Městská ze vsi Veleně do semifinále postoupila v V. základním kole z druhého místa diváckého hlasování, protože se tehdy pořadatelská rada a diváci shodli na vítězi večera, sdružení Krystyna a přátelé. Ve druhém semifinále budou soutěžit i dvě formace postupující na divokou kartu pořadatelské rady. Budou to brněnská skupina Nevermore & Kosmonaut z II. základního kola, která vbrzku připravuje křest svého prvního CD, a zkušená pražská kapela Jarabáci, která do soutěže vstoupila v V. základním kole.

Hostem tohoto semifinálového večera bude dvojice muzikantů známá pod názvem Nestíháme, která se ve finále druhého ročníku naší soutěže podělila o prvenství s Terezou Terčovou. Přesto, že Petr Ovsenák a Jan Řepka od té doby získali několik velmi pěkných festivalových úspěchů, nikdy nepodlehli vášni soutěžení. Daleko raději jezdí vlaky po celé republice za lidmi do klubů, kavárniček a čajoven. Není zrovna pohodlná tato cesta pokory, ale nepřekvapuje mě, že si ji vybrali. Jejich melodickým písničkám s dobře napsanými, kvalitními texty komorní prostředí svědčí. Lidé jim naslouchají, rozumí jim a mají je rádi. A já se nemohu ubránit dojmu, že radost vnímavých diváků je pro Nestíhače mnohem důležitější, než osobní sláva či finanční efekt jejich snažení. A myslím, že to tak má být? Honza a Petr se na Vás těší stejně jako všichni soutěžící i my, pořadatelé. A kdo ví, jestli nemají pro nás všechny v kufru kytary, nebo jinde, připraveno nějaké překvapení?

 

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."