gototop
03.02.2009 Notování z poloviny jinak (Cimbura)    Tisk
PR

Čas mezi červnem, kdy se přihlašují soutěžící do nového ročníku Notování pod Vyšehradem a základními koly, která končí v únoru, je dlouhý. Pravidelně se stává, že u nejednoho z přihlášených dojde ke změnám, kvůli kterým musí někteří ze soutěže odstoupit. Nicméně že by z jednoho kola odstoupili tři soutěžící, to se stalo v historii Notování poprvé. Dramaturg soutěže Milan Jan Matěj Rak na snímku Standy Bláhy ©Plch - Belmondo měl tentokrát monitor i klávesnici plné práce, aby sjednal mezi náhradníky, kteří se přihlásili po uzávěrce soutěže, ty, kteří budou již pozítří, 5. února, soutěžit na scéně P-klubu.

Na startovní listině zůstali od samého začátku ročníku ostřílený harcovník soutěže, písničkář Michal Vaněk z Nového Boru a dva nováčci soutěže, zkušená pražská kapela mnoha stejných ksichtů zvaná Jarabáci a mladá folk-groundová formace Hlavně mravně rovněž z Prahy. Počet soutěžících na obvyklých šest, místo těch, kteří ze soutěže odstoupili, doplňují dva písničkáři, které soutěž zná jako své dřívější účastníky, a duo, které bude v Notování soutěžit poprvé. Jsou to Pražané Pepík Pithart a v rodné slovenštině zpívající Luky Lukáč a Maruška Havlová & Milan Krejsa čili Duo MM z Teplic v Čechách.

"Když jsem se dozvěděl, že Jan-Matěj Rak hraje (a nahrál!) Ježkovu tvorbu v úpravě pro sólovou kytaru, nechtěl jsem vůbec věřit, že je možné například Bugatti-step na kytaru zahrát. Poté, co jsem uviděl Matějovu komorní produkci a vyslechl jeho CD `Ježkovy vwoči', byl jsem zcela fascinován! Je to interpret s naprosto mimořádnými schopnostmi, neobvyklou technikou hry, strhující muzikalitou a nadhledem." Takto, prostřednictvím zamyšlení nad zatím posledním CD našeho hosta Jana-Matěje Raka, se o jeho kytarovém mistrovství vyjádřil klasický violoncellista Doc. Jiří Hošek, druhdy tuzemský průkopník nejmodernější country a syntezátorů, kapelník bývalých kapel Wyjou a Newyjou. Jan Matěj Rak je ale vedle toho také písničkář (držitel Krtečka z roku 2002), i když se jako takový v poslední době příliš neprojevuje. Myšlenka pozvat ho do Notování se zrodila z jeho povzdechu, že k písničkářskému vystoupení, jako profesionální hudebník, téměř nemá příležitost. Jako host Notování se Jan-Matěj představí především svojí písničkářskou tvorbou, i když určitě na jeho milovaného Jaroslava Ježka a možná i na další také dojde.

Šesté základní kolo VI. ročníku soutěže Notování pod Vyšehradem ve čtvrtek 5. února v P-klubu Trojická 10 v Praze 2 začíná jako obvykle v 19.30 a my, jeho pořadatelé a náš host i naši soutěžící, kterým můžete svými bodíky pomoci k účasti v semifinále, se těšíme na vaši účast.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."