gototop
04.08.2004 Nezmaři: už se těšme na září (Tomáš Hrubý)    Tisk
Malé recenze

Nezmaři 2004 - singl, celkový čas 9:10

"Písničky jsou z připravovaného nového CD skupiny NEZMAŘI 2004, které vyjde v září a bude na něm 17 nových písniček převážně z autorské dílny Nezmarů," píše se - no, booklet to není - na papírku hodnoceného singlu. Jsou na něm tři písničky (Dokud svíčka hoří, Černý delfín a Těla to chtěla) a jistě je určen zejména k tomu, aby rádia mohla spustit přípravnou dělostřeleckou palbu před vyloděním vlastního CD (nejčastěji slýchám Těla to chtěla).

Ať bude nové CD (opravdu nedostane nápaditější název, než Nezmaři 2004?) jakékoli, bude hlavně odpovědí na otázku, jací budou Nezmaři v postjíšovské éře. Singl nabízí odpověď zřetelnou a očekávatelnou: všechny tři skladby mají sólového zpěváka

alt
(Dokud svíčka hoří - Tonda Hlaváč, zbylé dva kousky - Šárka Benetková), ke kterému se přidává v refrénech dvojhlas či trojhlas. Žádné velké vícehlasé orgie se nekonají - a pokud skupina nadále nechce látat díry mezi cédéčkovou podobou písní a možnostmi tří živých zpěváků, už se ani konat nebudou. Předložené písničky jsou velmi příjemné. Černého delfína od Billie Holidayové (s textem Jolany Tůmové) už Nezmaři nějaký čas hrají a najdeme ho i na lajvce Nezmaři 25 let (ano, je to ta věc, kde Šárka hraje na klavír). Podle předloženého singlu by byla hnacím motorem nezmarské dílny právě Šárka: jednu píseň vybrala, hudbu k zbylým dvěma složila. Obě jsou zhruba ve středním tempu; mně se víc líbí mollově hořkosladká Dokud svíčka hoří (text: Pavel Jim Drengubák). Těla to chtěla výrazně swinguje a jindy jinotajná a komplikovaná textařka Alena Binterová se zde vyjadřuje velmi lapidárně. Nejvýraznějším pěveckým výkonem je sólo Šárky Benetkové v Černém delfínu: ztišené, podmanivé, neexhibující. Jména hostů - perkuse a klávesy (aspoň předpokládám, že znějící smyčce jsou z kláves; nebo jsou kombinované?) se na papírek nevešla.

Odhadnout ze tří kousků, jak velkou událostí bude nové album Nezmarů, nelze, ale příslib pro těšení se to je určitě.

P.S. Napsal jsem kdysi do recenze dvojcédé Nezmaři 25 let, že na něm nejsou uvedeni autoři skladeb. Při práci na této recenzi jsem je objevil - na vnitřní straně inlaye. Takže se tímto a) Nezmarům omlouvám, b) vzkazuji jim, že jsou paka (Stará Paka) a příště mohou lístek s informacemi zapéct třeba dovnitř kotoučku...


Sdílet na...
Kam dál?

» Nezmaři a Symfonický orchestr ZUŠ Uničov v Olomoucké Redutě ()

» Léto začalo v Třeboni Vánocemi (Džexna)

» Jak se stát předskokanem Buty na Okolo Třeboně (FOLKtime.cz)

» Pernštejská Fortuna poprvé.... (Pavla Hartmanová)

» Cop a Nezmaři – velkolepé čtyřicátiny včera 2x v Lucerně! ()

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."