gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
Velké recenze Malé recenze Dobře uleželé recenze Povídačky Vyšlo jinde Hrubky Hrubky

Milé čtenářky, milí čtenářové,

omlouvám se všem, kteří si kdysi zvykli, že na stránce Hrubky najdou více či méně pravidelně recenze nových alb, popřípadě mé postřehy z koncertů a jiných akcí, a v posledních měsících zjistili, že se počet nových článků velmi těsně přiblížil nule. Jsou takové těžko odhadnutelné chvíle v životě lidském, kdy nějak není čas ani energie, a pak zas nastane okamžik odrazu ode dna. Aniž bych chtěl cokoli o budoucí hustotě svých příspěvků slibovat, mám nadějný pocit, že ten okamžik je právě tady. Už se zase těším, co Vám napíšu, a taky se těším na Vaše reakce, názory, připomínky i inspiraci, chválu i hanu.

Informace, co v Hrubkách najdete, je určena samozřejmě i těm z Vás, kdo se na mě přišli podívat třeba poprvé: recenze rozsahem malé či velké, sekce Povídačky, kde budu převážně psát o svých dojmech a pocitech z koncertů či festivalů, ale klidně i o něčem jiném, co se namane. Rubriku Dobře uleželé recenze ponechám, protože se domnívám, že ne všechna obdržená cédéčka stihnu zrecenzovat v „neuleželém“ čase a protože jsou určitě desky, o kterých je dobré psát i s odstupem času. Úplně nová je rubrika Vyšlo jinde, ve které se objeví (zejména) recenze, které jsem původně napsal pro jiné médium, než folktimové Hrubky; konkrétně to v současnosti znamená pro hudební měsíčník Folk & Country nebo pro kulturní rubriku deníku E 15.

A ještě výzva ke čtoucím muzikantům: máte-li zájem o popularizaci Vašeho alba (myšleno samozřejmě i demosnímků apod.), neváhejte mě kontaktovat. Album, které nemám, nerecenzuji. Album, které mám, využiji i při dalších svých aktivitách, například v hudebním pořadu s názorem Zvukové Hrubky na Radiu Folk.

Přeji Vám spoustu krásné muziky i radosti nejen z ní a těším se na vzájemné potkávání na této stránce

Mějte se moc pěkně


hudební publicista10.10.2006 FOLKomín: velké hudební hody v plném slunci Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Nevím, jestli jste to věděli vy, ale já ne. Letošní ročník FOLKomínu byl již desátý. Ti, kdo věděli, nepověděli, protože jsou skromní a se slavením chtějí počkat, až bude číslovka ještě úctyhodnější a festival bezpečně usedlý na jednom místě. Naštěstí se našel jeden, který se rozhodl nic neodkládat a slavit, co to dá: slunko naše zlaté. Přicházejíc od východu - jako ostatně každodenně - rozhodlo se slavit prací.
 
25.09.2006 Acoustic Impact: John by měl radost Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Dobře uleželé recenze
Nadšen skvělým vystoupením, přivezl jsem si ze Zahrady album skupiny Acoustic Impact. Proč o něm píši v přihrádce "dobře uleželá alba"? Protože to byla loňská Zahrada. Mohl jsem ho ale klidně dostat na letošní Zahradě, mohl jsem ho dostat před pěti lety, za deset let. Nahraná instrumentální hudba z hodnoceného alba je nadčasová, asi bychom byli bezradní, pokud bychom podle zvuku měli tipovat letopočet vzniku.
 
14.09.2006 Namaluj zážitky z prázdnin, chlapečku Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Prázdniny zmizely ďábelskou rychlostí za zatáčkou, což způsobuje jistou nostalgii i v nás, co už školou povinní nejsme. Kromě nostalgie pak i určité nutkání bilancovat: možná je to důsledek dávné praxe, kdy první výkres ve výtvarné výchově byl zásadně na téma zážitky z prázdnin. Pokud si tedy chcete počíst o tom, jaké dojmy ve mně z letních festivalů uvízly
 
31.08.2006 Rozpacitý talent v Balbínce Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Znáte Adama Katonu? Mladé polonistické redaktorky musím zklamat: Adam je z Litomyšle, Čech jako poleno. Znám ho od středy 23. srpna, kdy jsem ho viděl a slyšel v Balbínově poetické hospůdce. Některé jeho písničky znám o dost déle: ve svém poslechovém pořadu Ro(c)kování, který pokud možno pilně navštěvuji, je poměrně často pouští Jiří Černý.
 
26.06.2006 Poslouchám, tedy žiji Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Haló, haló, je tady ještě někdo, kdo se sem chodí koukat? Sem, jako do Hrubek? Milí moji čtenářové, omlouvám se, ale nějak mě válcovaly všelijaké povinnosti - některé dokonce hudebně publicistické - takže jsem nebyl schopen už velmi dlouho utrousit povídačku. Děkuji Vám, že jste mi zachovali přízeň: teď už by to zase mělo být lepší.
 
03.04.2006 Nestíháme: co napoprvé stihli Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Malé recenze
Bezejmenná prvotina pražsko-nelahozeveské vysokoškolské dvojice by se klidně mohla jmenovat Málo je času. Jmenuje se tak totiž skladba nejdelší (3:45), nejstarší (6. 6. 2001) a hlavně podle mého názoru nejsilnější: ten ani ne dvacetiletý smutek z příliš rychle běžícího života a příliš neuchopitelného světa - skvěle napsané, dobře zazpívané i zahrané.
 
08.02.2006 Jiří Smrž? Deska roku! Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Velké recenze
Existuje obecná poptávka po krásném mladém folkovém princi na bílém koni, který zachrání žánr. Vlastně to - v rozporu s pohádkou - může být i princezna, ale mladé by to mělo být určitě. Prostě aby se našel konečně někdo, kdo od generace Mertů, Daňků a Lohonků, Nohaviců a Janoušků a konec konců i Plíhalů a Redlů (připouštím, že je to široké pojetí generace) převezme žezlo nebo se jim aspoň postaví po bok.
 
05.01.2006 Ivo Cicvárek: Deska Panoptikum je asi docela drsná Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Pamatuji se, jak mi někdo na - teď už loňské - Zahradě položil obligátní otázku "co se ti tu líbilo, co tě zaujalo?" Mezi jiným jsem jmenoval vystoupení sestavy Panoptikum a dodal jsem, že to navíc byla pro mě jediná novinka festivalu. Opravdu mě koncert Ivoše Cicvárka, Žofie Kabelkové a Marcela Kříže (s triem doprovodných muzikantů) na scéně Radnice zaujal:
 
05.12.2005 Staré televizní pořady s Rangers Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Velké recenze
Tuto recenzi jsem měl rozepsanou dost dlouho - což ovšem není u mně nic mimořádného. Navíc na shlédnutí dvou DVD, představujících prvních dvanáct let existence kapely, která stála u kolébky české country music, byl potřeba celý volný půlden. A když už jsem konečně zmákl svoji, řekněme, tvůrčí pozvolnost a chystal jsem se recenzi dokončit, přišla ta strašlivá zpráva o tragické smrti kapelníka Rangers Milana Dufka.
 
14.11.2005 Úžasný Dylan Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Přiznávám, že z první návštěvy Boba Dylana v Praze mám v hlavě jenom hodně rozmazané dojmy. Myslím koncert, který se konal ve Sportovní hale (pro mladší čtenáře: tak se v době, která nebyla ještě tak divoká, aby potřebovala arény, nazývala T-mobile Aréna). Ani si nejsem stoprocentně jistý, že to bylo v roce 1995, každopádně bylo převeliké vedro, nejspíš červenec. Určitě to není proto,
 
31.10.2005 Podzimní a letní rekapitulace Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Začnu od těch nejčerstvějších zážitků z nitra vyhřátých klubů a budu pokračovat až někam do půlky léta, k slunným festivalům, které si i v říjnu zaslouží aspoň zmínku bilancující a zvoucí na příští ročník. Nejčerstvějším zážitkem byl výroční koncert kapely Marien, který proběhl v půlce října v pardubickém KD Dubina. (Za zmínku rozhodně stojí naplněný, nikoliv malý sál sídlištního kulturáku.)
 
29.09.2005 Ješte jednou Mohelnický dostavník - druhá verze reportáže s novými informacemi Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
První verze tohoto článku, která byla vyvěšena dne 16. září, byla odstraněna na základě žádosti zvukaře Mohelnického dostavníku, Františka Petříka, který se cítil být poškozen mým mylným tvrzením, že zvučil vystoupení Druhé trávy na Mohelnickém dostavníku. Protože není možné do jednou vyvěšeného článku zasahovat
 
29.08.2005 Poprvé na Folkových prázdninách Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
"A začínáme už v půl páté; on Jarda Svěcený jede ještě někam večer hrát," vysvětlil mi už začátkem léta Michal Němec z Jablkoně, jak to bude s jejich chystaným "večerem" v rámci Folkových prázdnin, koncertem zvaným "21 týdnů zbývá do Vánoc" aneb Jablkoň a hosté. Kdopak si ještě dnes, na konci studeného deštivého srpna vzpomene, jaké tropy jsme tu měli v oněch dnech?
 
02.08.2005 AsBest Band: demo snímky Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Dobře uleželé recenze
Rubriku věnovanou nosičům, co se mi doma dobře rozležely, začnu podle abecedy. To je, myslím, rozumné hledisko, jehož důsledkem ovšem je, že prvenství v této rubrice získává nahrávka, která mě zrovna nepotěšila. Jan Hampejs (dvanáctistrunka), Lukáš Adámek (elektrická kytara) a Ondřej Marek (baskytara) z Hlinska založili v roce 2000 kapelu AsBest Band. Zhruba o čtyři roky později natočili (ještě se zpěvačkou Markétou Vaňkovou)
 
04.07.2005 Telegraficky až po Zahradu Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Červen a zejména květen byly měsíce velmi bohaté na hudební zážitky. Krásné koncerty, vydařené festivaly. Jenom s tím pocitem, že psát o tom všem dávném po Zahradě není jenom zcela mimo, ale je to snad až neslušné až nemravné. Takže rychle s tím ven, zkusím, jestli umím telegrafovat.
 
25.05.2005 Alternativa: Vše plyne... Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Malé recenze
Proč Alternativa? - to bylo hlavní motto snad každého příspěvku, který se doposud deskou natočenou a vydanou u Samsona zabýval. Z hlediska toho, co je obvykle v hudbě nazýváno alternativou - i když je to termín dle mého názoru velmi vágní - je tato záhadně pojmenovaná kapela přímo jejím antipodem.
 
25.05.2005 Hrubky budou Zvukové Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Přátelé, chodíte občas na tyto stránky, zajímá Vás, co sem píšu? Přitom vnímáte negativně určité jejich mouchy? Třeba, že - parafrázuji výrok jisté Brambory z jakési internetové diskuze - četnost mých příspěvků je velice, velice rekreační? Nebo že si nemůžete poslechnout aspoň jednu skladbu z desky,
 
05.05.2005 Muj hudební duben Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
Hudební sklizeň? Asi festivaly, řeklo by se. Jenže já mám pocit, že to hlavní přichází už zjara. Kdo v zimě obcoval s múzami a lopotil se v ústraní zatuchlé zkušebny, má právě teď šanci to všechno předvést, překvapit, nadchnout. Pak, v létě, už je to všechno přece předvídatelné. Aspoň pro toho, kdo poctivě
 
04.04.2005 Křehké i silné, písně i nepísně Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Velké recenze
Co to vlastně je, to něco, co pravověrné folkaře vede k výkřiku: "Fuj, alternativa"? Komu vadí trocha jinakosti, snadno si ji najde i na desce, která je přitom s jedinou instrumentálně-alternativní výjimkou výrazně písničková. Natolik písničková, že já ji naopak najust budu považovat za album folkové
 
28.02.2005 O hudbe, pohyblivých obrázcích i vlivu pop music Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Povídačky
"Tak jsi nějak přestal psát pro FOLKTime, že?" optal se mě nedávno jeden z hudebních bossů. Vrtěl jsem hlavou velmi rozhodně, ale když se tak podívám na datumy mých posledních příspěvků, skoro to tak vypadá. Tak rychle do práce: co jsem viděl dnes? Terezu Terčovou, jak zpívá v SuperStar! Pokud jste to sami neslyšeli,
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 6 z 8

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
131415161719
2026
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2020 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00