gototop
10.09.2013 Malina Brothers – lahoda pro uši! (Jana Štěpánková)    Tisk
Reportáže
Dne 8. září se v Country clubu Lucie v Hradci Králové uskutečnil další večer projektu Folk žije!, a to koncert skupiny Malina Brothers. Samotné jméno a složení kapely už slibovalo nevšední zážitek jak pro posluchače-posluchače, tak i pro posluchače-muzikanty. A nejlépe to asi shrnul jeden z příchozích, který po koncertě prohlásil: „Skvělé, chlapci! Skvělé, skvělé, skvělé…!“
Byla to vskutku lahoda pro uši... Bratři Malinové jsou výborní muzikanti, přestože jsou vídáni nejčastěji jako doprovodní hráči  u různých jiných význačných formací. Například Luboše Malinu uslyšíte s Druhou trávou, Pavla  Malinu s Žalmanovým Spolem a Pepa Malina s Copem. Na kontrabas a zpěv toto trio výborně doplňuje Pavel Peroutka, kterého lze nejčastěji slyšet v legendárním Spirituál Kvintetu.
Pavel Malina
Pavel Malina
Foto: Petr Svoboda
Luboš Malina
Luboš Malina
Foto: Petr Svoboda
Pavel Peroutka
Pavel Peroutka
Foto: Petr Svoboda
Malina Brothers hráli za velmi bouřlivé podpory a spontánních reakcí publika s přestávkou skoro tři hodiny. Program byl sestavený z několika instrumentálek i z písní, které si publikum pobrukovalo s nimi, např. Blues folsomské věznice. Zazněly písně staršího data i žhavé novinky z právě dokončovného alba. V rukou se muzikantům vystřídalo několik hudebních nástrojů včetně autoharfy a píšťal. Jak už jsem napsala výše, vskutku zážitek pro uši a myslím, že i pro oči.
Pepa Malina
Pepa Malina
Foto: Petr Svoboda
Malina Brothers
Malina Brothers
Foto: Petr Svoboda
Veřejné natáčení koncertu Studia Noc
Veřejné natáčení koncertu Studia Noc
Foto: Petr Svoboda

Mráz po zádech mi běhal u závěrečné skladby, kterou zahrál Luboš Malina na irskou flétnu a Pepa Malina na housle, jakoby mě přenesli někam na úpatí Himalájí. Opravdu zážitek! Mluveným slovem provázel glosátor Václav Souček.

Pro ty, kteří se koncertu nezúčastnili, rozhodně doporučuji naladit si 18. září od 20:00 Studio Noc na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu. Věřte, že to stojí za to!


Sdílet na...
Kam dál?

» Hodně světel, hodně slov a hodně dobré folkové hudby! (Petra Mazalová)

» Tak Folkové Chvojení potřetí... (Soptík a spol.)

» Pernštejská Fortuna poprvé.... (Pavla Hartmanová)

» S Víťou Troníčkem o tom, že FOLK ŽIJE (Belmondo)

» Malina Brothers mají Rychlejší koně (Džexna)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."